Розділ ІІ.II СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ПРОФІЛЬ

Розділ ІІ.II СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ПРОФІЛЬ

2.7. Культура, дозвілля, спорт 

(мережа закладів культури та мистецтва, кількість об’єктів культурної спадщини та спортивної інфраструктури на 01.01.2021 тощо; фото)

До мережі закладів культури, розміщених на території громади належать:

комунальне підприємство «Будинок культури та відпочинку» в якому працює 18 студій;

комунальний заклад «Прилиманський будинок культури та мистецтв» в якому працює 11 клубних секцій.

У червні 2020 року відкрили в Авангардівському будинку культури та відпочинку виставкову залу «Авангард», яка передбачає: краєзнавчий відділ, експозиція живопису «Пейзажі нашого селища», виставку робіт прикладного мистецтва, ткацтво, неткані гобелени в етно стилі, килимова техніка. Авторські ювелірні прикраси зі срібла з натуральними каміннями. Творчий перфоменс, конкурси, майстер-класи, семінари тощо.

На третьому поверсі закладу культури відкрили модернізований медіа-освітній простір «Авангард», який передбачає: функціонування бібліотеки та освітнього медіа-простору з доступом до мережі інтернет, читальної зали, конференц-зали, ко-воркінгу.

Кількість дітей які зможуть відвідувати простір: перебування одночасно 80 дітей.

Розроблено проектно-кошторисну документацію проєкту «Реконструкція приміщень Будинку культури та мистецтв за адресою: вул. Центральна, 120, село Прилиманське, Авангардівської селищної ради, Овідіопольського району, Одеської області». Кошторисна вартість проєкту становить 85 537 505 тис. грн.

Візуалізація за проєктом:

З метою залучення додаткових фінансових ресурсів для реалізації проєкту подано проєктну заявку для участі у конкурсному відборі інвестиційних програм (проектів), які можуть реалізуватися у 2022 році за рахунок коштів ДФРР.

Також, у смт Авангард функціонує комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард» за такими видами спорту: бокс, боротьба, дзюдо та настільний теніс.

На місці старого селищного стадіону відкрито сучасний спортивний комплекс: футбольне поле (системою автоматичного поливу ігрового поля) і спортивні майданчики: два відкритих поля для міні-футболу і поле-трансформер (для гри в волейбол, баскетбол і великий теніс).

Провели капітальний ремонт і реконструкцію двох спортивних приміщень: для занять дзюдо, гирьового та силових видів спорту. Також облаштували роздягальні, душові, туалет для спортсменів і туалет для відвідувачів і тренерську кімнату.

26 червня 2020 року відкрито два спортивні об’єкти: скейтпарк в с. Прилиманське  по вул. Восточна 79-В

та мультифункціональний майданчик для гри у міні-футбол, гандбол, волейбол, баскетбол за адресою: вул Сортивна, 18, смт Авангард.

У селі Прилиманське на території закладу загальної середньої освіти збудований багатофункціональний майданчик: поле-трансформер, яке передбачає на ньому заняття з гри у волейбол, баскетбол та поле для гри у міні-футбол і спортивна площадка Workout.

Наприкінці жовтня 2020 року відкрито нове просторе приміщення Центру надання адміністративних послуг, яке облаштоване всім необхідним, враховуючи потреби людей з обмеженими можливостями. Видатки бюджету розвитку у 2020 році склали 11461,11 тис. грн.

2.8. Охорона здоров’я

(інформація щодо мережі закладів охорони здоров’я на 01.01.2021)

У громаді успішно працює комунальне неприбуткове підприємство «Авангардівська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини», яке модернізувало свою роботу з урахуванням створення ТГ та в рамках реформування первинної ланки охорони здоров’я.

КНП функціонує у складі 5-ти філій, розташованих в смт Авангард, ж\м «Сьоме небо», с. Прилиманське, с. Нова Долина та смт Хлібодарське.

Станом на 31.12.2020 року 13759 жителів Авангардівської селищної територіальної громади подали декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

Кількість середнього медичного персоналу – 21 особа.

Кількість лікарів усіх спеціалізацій – 16 осіб.

Амбулаторія обладнана сучасним кольпоскопом з відеосистемою, діатермокогулятором та новим сучасним апаратом ультразвукової діагностики.

Всі лікарі загальної практики сімейної медицини пройшли курси спеціалізації, мають першу і вищу категорію, надають первинну медико-санітарну допомогу за суміжними спеціальностями (невропатолога, хірурга, офтальмолога, ендокринолога, отоларинголога).

Для надання висококваліфікованої медичної допомоги в поліклініці і вдома лікарі загальної практики сімейної медицини забезпечені спеціалізованими кейсами, які укомплектовані портативним глюкометром, отоскопом, офтальмоскопом, набором хірургічного та отоларингологічного інструментарію, неврологічним молоточком, медикаментами для надання невідкладної допомоги.

Крім того, за кошти місцевого бюджету придбане медичне обладнання: рентген апарат, УЗІ, кардіограф, кольпоскоп, дерматоскоп, апарат для вимірювання очного тиску, пульсоксіметри. Також для кабінету фізіотерапії придбане обладнання: тубус кварц, магніт, електрофарез, ампліпульс, УВЧ апарат, інгалятори.

У приміщені амбулаторії зроблений ремонт, придбані сучасні меблі для зручності роботи медичного персоналу.

Для зручності та оперативності надання медичних послуг придбаний автомобіль DAEWOO Nexia. 05 березня 2021 року відбулося відкриття нового приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини за адресою: вул. Маяцька дорога, 16, смт Хлібодарське. Будівництво об’єкта здійснювалося за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості по Одеській області

Триває будівництво нової будівлі амбулаторії в смт Авангард, за адресою Фруктова 9а. Вартість робіт з будівництва згідно договрору становить – 7 049 тис.грн. Авангардівською селищною радою передано проектно-кошторисну документацію та кошти у розмірі 800 тис. грн. на співфінансування робіт, передбачених цією документацією, решта – кошти державного бюджету.

У 2021 році напередодні Дня медичного працівника отримано службовий автомобіль марки «SUZUKI S4», прибаний за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості.

2.9. Освіта

(мережа закладів дошкільної, середньої, вищої освіти різних типів і форм власності;  кількість дітей шкільного та дошкільного віку на 01.01.2021)

Вищі навчальні заклади та професійно-технічні навчальні заклади  на території громади відсутні. Водночас, мешканці мають можливість отримати увесь комплекс професійної та вищої освіти у м. Одеса.

Мережа закладів освіти складається з трьох закладів дошкільної освіти:

– ЗДО «Берізка» Авангардівської селищної ради;

– Хлібодарського ЗДО «Берізка» Авангардівської селищної ради;

– Авангардівського ЗДО «Мадагаскар» Авангардівської селищної ради;

чотирьох закладів загальної середньої освіти

– ЗЗСО «Авангардівська гімназія» Авангардівської селищної ради;

– ЗЗСО «Новодолинський ліцей» Авангардівської селищної ради;

– ЗЗСО «Прилиманський ліцей» Авангардівської селищної ради;

– ЗЗСО «Хлібодарський ліцей» Авангардівської селищної ради;

та комунального позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард» Авангардівської селищної ради.

2.10. Туризм  та  рекреація 

(кількість  об’єктів туристичної інфраструктури (готелі, хостели, гостьові будинки, садиби сільського туризму, бази відпочинку, санаторії, дитячі оздоровчі табори тощо) на 01.01.2021  інформація щодо найбільш значущих об’єктів туристичних відвідувань: пям’ятки культури, архітектури, містобудування, музеї, об’єкти природно-заповідного фонду; фото)

Заклад
Гостинний двір «Надєжда», смт Авангард, вул. Добрянського 29
Банкетний зал «Банчетто», с. Прилиманське
Банкетний зал «Престиж», с. Прилиманське
Виставкова зала «Авангард», смт Авангард, вул. Добрянського 28
Освітній медіа-простір, смт Авангард, вул. Добрянського 28, 3-й поверх