Найколоритніший ринок України відзначає своє 35-річчя

 Торгувати українці вміли споконвіку – всюди й будь-якими товарами. Тож воно і не дивно, що на території нашої країни сформувалися потужні й відомі на всю Європу ринки і торговельні майданчики.

 Але найбільшим оптово-роздрібним ринком України і Східної Європи по праву вважається промтоварний ринок «7 кілометр» (офіційна назва ТОВ «Промтоварний ринок»), який сьогодні відзначає своє 35-річчя.

 Легендарний ринок «7 кілометр» вважається одним із найперших речових ринків, націлених на продаж товарів оптом на території пострадянської України. Саме тут кожен бажаючий міг придбати будь-які товари, які на початку 1990-х років вважалися дефіцитними, починаючи зі стильних джинсів з-за кордону та закінчуючи продукцією широкого народного споживання.

 Відлік історії «7-го кілометру» починається з 1989 року зі стихійного ринку, який виник на малопродуктивних землях колишнього радгоспу «Авангард» в семи кілометрах від центру Одеси, звідси і народна назва «7 кілометр» або «товчок», тобто місце, де завжди товчуться люди.

 Підприємці тих років згадують, що вони починали торгувати на картонках і газетах. Приїжджав хтось раніше і займав місце. Обов’язково клали газету чи картонку – це означало, що місце зайнято.

 Ринок дуже швидко набув популярності, тож сюди за дефіцитними покупками почали приїжджати не лише одесити й жителі ближніх населених пунктів, а й покупці з інших міст України, а згодом й інших країн.

 Розвиток торгівлі спонукав до розширення території самого ринку та покращення умов праці для підприємців.

 Цьому сприяли директор радгоспу «Авангард» Віктор Леонтійович Добрянський та починаючий підприємець Борис Володимирович Мельничук, які й стояли біля витоків ТОВ «Промтоварний ринок».

 Спочатку для зручності та безпеки покупців і продавців ділянка торгівлі була огороджена, потім заасфальтована. Згодом було прийнято рішення про спорудження металевих торгових столів та навісів – так виникла перша торгова площа «7-го кілометра», яка надалі отримала назву «Поле чудес».

 Пізніше знаменитий ринок став обростати торговельно-складською інфраструктурою, підприємців почали офіційно оформлювати, видавали їм місця.

  «7 кілометр» був першим масштабним ринком на теренах СРСР, який отримав офіційний статус. В непрості часи 1990-х років він дав можливість вижити та заробити багатьом вчителям, лікарям, інженерам та представникам інших професій. Люди жартували, що на «7 кілометр» можна влаштуватися виключно з двома вищими освітами, не менше.

 Вже після розпаду СРСР з його досвіду утворилися інші великі ринки в Україні, зокрема «Барбашова» у Харкові.

 За 35 років свого існування промтоварний ринок «7 кілометр» зі стихійного перетворився на велике модернізоване торгове містечко із добре розвиненою інфраструктурою, з сучасними торговими комплексами та повним переліком послуг.

 ТОВ «Промтоварний ринок» є володарем численних нагород, а також лідером багатьох рейтингів, зокрема міжнародних, що доводить не лише професійний підхід керівництва та колективу підприємства до загальної справи, а й його унікальність, яку визнають не тільки в Україні, а й за її межами.

 За період існування Промтоварного ринку змінилось вже декілька поколінь підприємців. Однак, багато із «першовідкривачів» працюють тут і понині.

 Навіть у такі важкі часи ринок продовжує розвиватися, і це заслуга великої кількості працівників адміністрації промтоварного ринку, які гідно продовжують справу його засновника Віктора Леонтійовича Добрянського.

 У воєнний час підприємство не зупинилось, постійно шукає можливості, щоб стабільно працювати, втім, певна частина підприємців через небезпеку обстрілів все ж таки залишили свої робочі місця, дехто виїхав за кордон.  Ті ж, хто сьогодні продовжує роботу, не лише тримають економічний фронт країни, але й всіляко допомагають українській армії в боротьбі проти агресора.

 Багато співробітників та підприємців ринку пішли на фронт, а ті, хто залишився в тилу з перших днів війни долучились до волонтерського руху та доставляють гуманітарну допомогу людям, які живуть в регіонах, що постраждали від війни, смаколики, речі та необхідне спецобладнання нашим військовим у найгарячіші точки на фронті та усіляко підтримують внутрішньо переміщених осіб.

 Варто зазначити, що постачання нових партій товарів на «Сьомий кілометр» не припиняється – попри всі складнощі підприємці намагаються своєчасно оновлювати асортимент, шукаючи нові транспортні шляхи доставки та реалізації товарів, зокрема онлайн.

 Наразі найбільшою популярністю зараз користується різдвяно-новорічна продукція, яка представлена в магазинах промтоварного ринку в широкому асортименті.

 Нагадаємо, що ринок працює з понеділка по четвер – з 6.00 до 15.00, субота і неділя – з 6.00 до 16.00. П’ятниця – вихідний. 31 грудня і 1 січня – ринок не працюватиме.

 Сьогодні у працівників ТОВ «Промтоварний ринок» одне бажання на всіх – це Перемога, яка дозволить повноцінно відновити роботу, що в свою чергу  допоможе не лише повернути втрачені обсяги продажів, але й поступово відновити економіку країни.

 Відмітимо, що ТОВ «Промтоварний ринок» справно сплачує податки в бюджет Авангардівської територіальної громади, що є реальною підтримкою фінансової спроможності та вкладом у розвиток громади.

 Авангардівська селищна рада висловлює вдячність ТОВ «Промтоварний ринок» за багаторічну співпрацю та бажає підприємству й надалі утримувати заслужене лідерство, стабільності, процвітання, успіхів у реалізації нових проєктів та ідей. А  працівникам – залишатись надійною, згуртованою та перспективною командою, витримки у складних ситуаціях, незгасаючого ентузіазму та віри у власні сили і в нашу Перемогу!

Фото з офіційної сторінки ТОВ «Промтоварний ринок» та відкритих джерел

Світлана Дідух