Як розпізнати укус павука і що робити?

❗ Про укус павука можуть свідчити одна або дві точки на шкірі, біль, набряк, нудота, симптоми отруєння.

📅 Останній зафіксований випадок укусу павука в Одеській області було зареєстровано у серпні 2024 року в Ізмаїльському районі Саф’янівської ОТГ. Постраждала особа звернулась до медзакладу із симптомами інтоксикації — ускладнене дихання, підвищений тиск та інші прояви.

⚠️Закликаємо бути пильними: під час перебування на відкритому повітрі (сад, город, ліс) — одягайте відповідний одяг, перевіряйте території, використовуйте репеленти.

🆘 Якщо вас вкусив павук, рекомендуємо:

✔️ Не панікувати.

✔️ Пити багато води.

✔️ Промити місце укусу чистою водою з мильним розчином.

✔️ Випити антигістамінний та протизапальний препарати.

✔️ Звернутися до лікаря.

☠️ Якщо ви вважаєте, що вас вкусив каракурт – якомога швидше зверніться до центрів екстреної медицини. Отрута каракурта нейротоксична, впливає на дихання і роботу серця. Якщо не звернутися до лікаря, наслідки укусу можуть загрожувати життю.

⚕️ Нагадаємо, що алергія може загрожувати набряком Квінке.

🩺 Зрештою, рекомендовано показати рану лікарю для профілактики, щоб виключити ризик правця.

🧫 Самі павуки не передають правець, але зараження правцем може відбуватися при укусі будь-яких тварин. Через відкриту рану можуть потрапити спори бактерій роду Clostridium. Тому бажано, щоб лікар оглянув і визначив, чи потрібно протиправцевий анатоксин, чи потрібно ввести імуноглобулін.

🚫 НЕ варто прикладати лід, пити марганцівку, мазати укус пантенолом чи використовувати народні методи. Також не рекомендує самостійно нагрівати місце укусу.

👀 Але в першу чергу варто бути обачними, оглядати взуття, одягати легкий світлий закритий одяг, намагайтесь уникати відвідування місць перебування павуків.

Авангардівська Амбулаторія