В Авангарді відбулось засідання робочої групи із забезпечення реалізації спільних проєктів Миколаївської, Одеської та Херсонської областей

В Авангардівській територіальній громаді Одеської області відбулося засідання робочої групи із забезпечення реалізації спільних проєктів Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.

Засідання провели заступник голови Одеської ОДА Олег Муратов, перший заступник голови Миколаївської ОДА Георгій Решетілов разом з першим заступником голови Херсонської ОДА Андрієм Шибаєвим.

Доповіді розпочали представники Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки та Служби автомобільних доріг в Одеській області.

Олег Муратов зробив акцент на тому, що Указ Президента України №307/2021 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 червня 2021 року «Про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору», відповідно до якого Міністерству розвитку громад та територій України спільно з обласними державними адміністраціями варто опрацювати та подати Кабінетові Міністрів України для схвалення узгоджені пропозиції щодо пілотних регіональних проєктів у сфері євроатлантичної інтеграції.

Учасниками було запропоновано підготувати спільне тристороннє звернення від імені голів облдержадміністрацій до Президента України щодо подальшої реалізації проєкту «Розбудови міжнародної автомобільної дороги М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на м.Таганрог)» на ділянці Одеса – Миколаїв – Херсон.

«Цей проєкт з’єднає три обласні центри якісним транспортним сполученням – що вкрай важливо для безпеки країни та сприятиме подальшому розвитку туристичної галузі наших областей. Для якісної реалізації цього проєкту варто залучити служби автодоріг, щоб це був єдиний проєкт, який паралельно буде йти в трьох областях одночасно» – наголосив під час зустрічі Олег Муратов.

Також на засіданні було обговорено питання щодо організації проведення у 2021 році Національного виноробного форуму в Миколаєві та круглого столу з розгляду проблемних питань виноградарсько-виноробної галузі на базі ТОВ «ПТК Шабо». Такі заходи за участі виноробів півдня України, за запрошення керівництва областей, урядовців, народних депутатів України як мінімум тих, хто представляє три південні регіони, дозволить залучити законодавчу та всі рівні виконавчої влади для вирішення питань занепаду та стимулювання розвитку галузі.

«Позиція від наших областей з підтримки виноградарства має бути оформлена відповідно до спільної кінцевої мети минулих зустрічей стосовно того, що натуральне столове вино має стати продуктом харчування», – зазначив Олег Муратов.

Окрім цього, стосовно питання створення національного природного парку «Тилігульський», на засіданні зазначено, що завдяки минулому засіданню представниками Миколаївської та Одеської областей налагоджено співпрацю. Найближчим часом структурними підрозділами облдержадміністрацій буде підготовлено дорожню карту щодо подальшої співпраці на основі спільних позицій та наукової роботи. «Утримання парків – це сьогодні навантаження на обласні бюджети, тому безумовно статус і відповідне фінансування забезпечить якісну роботу парку», – наголосив заступник голови Одеської ОДА Олег Муратов.

Окремо увагу учасники зустрічі приділили й обговоренню питання продовження туристичного сезону літо-осінь. Одеська обласна державна адміністрація звернулась до Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України для отримання наукового обґрунтування щодо можливого економічного ефекту для країни від подовження туристичного сезону.

За попередніми розрахунками Інституту протягом вересня приморські регіони могли б додатково отримати близько 600 млн грн. до місцевих бюджетів у сфері гостинності та надання супутніх послуг, з яких: 300,0 млн грн. – Одеська область (орієнтовно 50%), 180,0 млн грн. – Миколаївська область (орієнтовно 30%), 120,0 млн грн. – Херсонська область (орієнтовно 20%). Тому варто переглянути пікові туристичні місяці відпочинку.

Продовження туристичного сезону в країні дасть можливість пом’якшити цілий спектр проблем, що пов’язані із піком туристичного навантаження для економіки в цілому, а саме: дорожні затори, інфраструктурна завантаженість, підвищений ризик дорожньо-транспортних пригод, збитки культурній та екологічній спадщині через надмірне використання і негативний вплив на якість туристичного продукту.

Перспективи вітчизняної туристичної сфери мають бути орієнтовані на приваблення не лише жителів України, а й іноземних споживачів туристичних послуг із акцентом на представників середнього класу, адже саме вони формують основний попит на туристичні послуги.

«Свій відпочинок люди прив’язують до дітей. Для розширення туристичного сезону є перепона в законі про день знань, яким визначено перше вересня, як старт навчального року. Треба створювати умови для цілорічного туристичного сезону, а для цього варто підтягнути всі напрямки і в першу чергу інфраструктуру. Окремо запрошуємо представників Миколаївської та Херсонської областей до Одеської ОДА долучитись зі своїми ідеями до науково-експертної ради де більш глибоко спеціалістами будуть розглядатись дані питання», – підсумував Олег Муратов.

Представники робочої групи були приємно вражені станом справ та порядком в Авангардівській територіальній громаді, яка є взірцем командної роботи місцевого самоврядування, під керівництвом селищного голови Сергія Хрустовського.

https://www.facebook.com/oda.odesa