З осені запускається програма «Доступна іпотека», ініційована Президентом Володимиром Зеленським.

Уряд затвердив умови забезпечення доступного іпотечного кредитування для чотирьох категорій громадян.

Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив під час засідання уряду 2 серпня, повідомляє Укрінформ.

«Програма «Доступна іпотека» запрацює з 1 жовтня 2022 року для чотирьох категорій громадян. Перша — це військовослужбовці за контрактом та працівники сектору безпеки та оборони. Друга категорія — це медики. Третя — вчителі та педагогічні працівники. Четверта категорія — науковці. Ставка за іпотекою для всіх цих категорій громадян складатиме 3%. Термін іпотеки — до 20 років. Мінімальний початковий внесок — 20% від вартості житла», — сказав Прем’єр-міністр.

За його словами, для всіх інших українців програма запрацює вже з наступного року. Ставка буде так само пільговою і становитиме лише 7% річних.

Цей проєкт запроваджується в рамках ініціативи Президента Володимира Зеленського — програми доступної іпотеки.

«Сьогодні уряд робить перший, але дуже важливий крок до реалізації ініціативи Президента Володимира Зеленського — програми доступної іпотеки для українських родин. Зараз, під час засідання, уряд затвердить для державної компанії «Укрфінжитло» умови забезпечення доступного іпотечного кредитування», — наголосив Шмигаль.

В уряді очікують, що нова масштабна програма іпотеки дозволить активізувати нове будівництво та суттєво сприятиме відновленню економіки.