Вшановуємо пам`ять жертв Голодомору 1932-1933 і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам`ять жертв Голодомору 1932-1933 і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Цьогоріч пам`ятна дата припадає на 26 листопада.
В Громаді пройшли мітинги пам’яті до Дня пам‘яті жертв Голодомору і покладання квітів.
Цього року ми вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України. Через дев`ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують геноцидні практики.
У нинішній війні росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932-1933 років – знищення української ідентичності та української нації, позбавлення нас права на самовизначення та самостійний розвиток.
Геноцид українства в умовах нинішньої російсько-української війни через штучне створення голоду проявляється не тільки в блокуванні продовольчої допомоги оточеним населеним пунктам, а й у перешкоджанні своєчасно засівати поля, які свідомо знищуються бойовими діями окупанта. Ворог обстрілює агропромислові підприємства, підриває сільськогосподарську техніку, мінує наш чорнозем.
А це вже не тільки геноцид українства, це покарання для всього світу, який сьогодні підтримує Україну, бо незасіяні наші поля – це недоодержаний хліб та інші продукти, якими ми ділимося як визнана світова житниця.
“Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам`ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
В умовах повномасштабної війни однин із можливих способів вшанувати пам`ять убитих голодом – долучитися до вже традиційної акції «Запали свічку пам`яті» сьогодні о 16.00 та закликати українців по всьому світу і громадян інших держав засвітити вогники у вікнах як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.” – звернувся до присутніх Авангардівський селищний голова Сергій Хрустовський під час покладання квітів пам’ятнику жертвам Голодомору в Авангарді.
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/317437145_2093639367690338_5958794832143784443_n-768x1024.jpg)
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/316207615_2093637821023826_2616482943077196886_n-1024x769.jpg)
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/316174980_2093639297690345_4347832469946639359_n-768x1024.jpg)
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/316113038_2093639354357006_8265444709196494175_n-1024x769.jpg)
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/316171345_2093639314357010_8515999627809227229_n-768x1024.jpg)
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/316413881_2093639284357013_2274721550423039983_n-1024x571.jpg)
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/316167778_2093639224357019_2892079764575116992_n-1024x559.jpg)
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/316235692_2093639334357008_3346015329850273534_n-1024x584.jpg)
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/316200552_2093639264357015_685638930880887865_n-870x1024.jpg)
![](https://avangard.od.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/316171194_2093637804357161_3871107630473106086_n-683x1024.jpg)