RASFF: у харчових продуктах італійського виробництва в сирі «Asiago Pressato» і сосисках з м’яса птиці «Wurstel» виявлено лістерії

До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 20.09.2022 року №2022.4497 – fup 19 стосовно спалаху харчового походження, що спричинений Listeria monocytogenes (ST155) та виявлений в сирі «Asiago Pressato» і сосисках з м’яса птиці «Wurstel», що експортувалися з Італії (виробники: Latteria sociale di bolzano vicentino; Agricola Tre valli Soc.Coop.A.R.L., Italy) в Україну (отримувач: ПП «КЛЄР» просп. Повітрофлотський, 66, м. Київ, 03151).

Попереджаємо щодо можливості реалізації цієї продукції на території регіону, а також доводимо до відома операторів ринку про необхідність вилучити її з обігу та письмово проінформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Довідково

Бактерія Listeria monocytogenes – збудник лістеріозу. Це серйозна харчова інфекція, яка небезпечна для маленьких дітей, вагітних жінок, людей з низьким імунітетом та людей похилого віку. Серед симптомів лістеріозу – нудота та блювання, біль у животі, діарея чи запор, головний біль та постійна лихоманка.