РОЗДІЛ ІІІ. ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

РОЗДІЛ ІІІ. ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

.1. Інвестиційні переваги

(економічні та природно-ресурсні особливості громади, які є перевагами для інвестування у певну галузь (сферу діяльності) та формують економічно привабливу пропозицію для інвестора)

 1. Економічні та природно-ресурсні особливості громади

Ґрунтовий покрив Авангардівської селищної територіальної громади характеризується відносною однорідністю, що обумовлено її геоморфологічними особливостями, представлений переважно чорноземами. Рельєф території громади низинно-рівнинний. Більша частина території громади розташована в межах Причорноморської низовини, яка має рівнинний, подекуди пологохвилястий рельєф з абсолютними висотами до  20-30 м. Поверхня територія розчленована долинами, балками, глибина яких від 10-20 м.

Родовищ горючих та металічних корисних копалин на території громади не зареєстровано, серед неметалічних зареєстровано два родовища червоно-бурих глин на території Новодолинської громади, придатних для виготовлення будівельної цегли.

Для розвитку сільськогосподарського виробництва територія характеризується значними тепловими ресурсами. Сума активних температур (вище 10 градусів) дорівнює 3385 градусів, довжина безморозного періоду 234 дня. Середня глибина промерзання покрову досягає 40-50 см, найбільша – 70-105 см. Для даної місцевості притаманна посушливість, значна частина опадів випадає в теплий період (225-285 мм). Клімат помірно-континентальний з жарким сухим літом, м’якою малосніжною нестійкою зимою. Середня температура січня – 2 °С, липня +22 °С.

1.2. Переваги для інвестування

З метою сприяння залученню іноземних і внутрішніх інвестицій, грантів для розвитку економічного потенціалу, пошуку потенційних інвесторів протягом 2020 року було проведено дуже важливу роботу з завершення розробки та прийняття Стратегії розвитку Авангардівської об’єднаної територіальної громади на 2020-2027 роки. Цим документом визначено найважливіші соціальні, економічні, інфраструктурні та екологічні проекти, включаючи напрями розподілу ресурсів, які повинні найкращим чином сприяти розвитку громади.

Стратегія громади налічує 96 проектів, які заплановано реалізувати у період з 2020-2027 роки.

Сильні сторони:

 1. Вигідне географічне положення на перехресті транспортних шляхів, поряд з міжнародним аеропортом та залізничною станцією.
 2. Наявність робочої сили, велика частка працездатного населення, позитивна демографічна тенденція.
 3. Наявність об’єктів комерційної нерухомості, що можуть бути передані підприємцям в оренду чи у власність.
 4. Якісне житло, сформований ринок житлової нерухомості, зростання пропозиції за рахунок введення в експлуатації нового житла.
 5. Наявність інженерних комунікацій (вода, водовідведення (Авангард), електрика,  газ та зв’язок, в тому числі мобільний та інтернет).
 6. Належні умови для дошкільної та середньої освіти, будується загальноосвітня школа в селищі Авангард.
 7. КНП «Авангардівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» забезпечена необхідним медичним обладнанням.
 8. Належні умови для задоволення культурних та спортивних потреб – Будинок культури, ДЮСШ, стадіон.
 9. Багата історично-культурна традиція, періодичні та популярні акції під брендом «Татарка».
 10. Розвинена гуртова та роздрібна торгівля за рахунок діяльності ТОВ «Промтоварний ринок».
 11. Партнерська співпраця з провідними підприємствами громади, фінансування заходів щодо  соціального розвитку громади.
 12. Наявність власного ЦНАП з широким переліком послуг, включно з оформленням та видачою паспортів, реєстрація цивільного стану громадян, бізнесу, речових прав, транспортних засобів.
 13. Досвід у розробці та впровадженні проектів місцевого розвитку та розбудови інфраструктури.
 14. Наявність Центру безпеки громадян.

Триває будівництво Авангардівської загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів, проєкт співфінансується за рахунок коштів ДФРР. Загальна кошторисна вартість об’єкта будівництва за затвердженою проектною документацією, з урахуванням коригування становить – 109 178,214 тис грн.

Введення в дію закладу загальної середньої освіти подолає чисельні проблеми, які накопичувалися роками у секторі освіти, а саме надасть право і можливість на формування ефективної системи забезпечення освітніми послугами мешканців громади, адже створить додаткових майже 300 учнівських місць.

Візуалізація за проєктом:

Стан будівництва:

3.3. Інвестиційні пропозиції**

згідно з формами: